WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Rosja
 2019-06-27 SPOTKANIE Z PISARZEM Ambasada RP w Sankt Petersburgu

W środowy wieczór 19 czerwca 2019 w siedzibie KG RP w Sankt Petersburgu odbyło się spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem, znanym polskim pisarzem.

Sławomir Koper jest historykiem, który na kartach swoich książek skupia się nie na datach, ale na życiu codziennym i prywatnym ważnych polskich osobistości, co czyni ich autentycznymi i wzbudza zainteresowanie czytelnika. Pisarz w trakcie spotkanie ze słuchaczami podzielił się niepublikowanymi dotąd anegdotkami z życia opisywanych przez siebie bohaterów. Opowiedział również o spotkaniach z czytelnikami, relacjach z wydawcami, a także z innymi historykami. Po spotkaniu czytelnicy mogli uzyskać autografy i porozmawiać osobiście z pisarzem.

Sławomir Koper (ur. 1963), historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnice i sensacji świata antycznego, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia. Uchodzi za jednego z najbardziej popularnych pisarzy historycznych, według informacji wydawców, tylko w latach 2009-2012 sprzedano około 430 tys. jego książek, natomiast do końca marca 2016 sprzedaż osiągnęła 800 tys. Pozycje jego autorstwa wielokrotnie znajdowały się na listach bestselerów EMPIK, Matras i „Gazety Wyborczej”.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: zdjęcia: E. Niedźwiedzka
Ambasada RP w Sankt PetersburguPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook