WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Białoruś
 2019-06-26 IMPREZA W WITEBSKU http://pmsgrodno.org

Szanowni rodzice, kochane dzieciaki,
Do kąta rzuciłyście wasze plecaki,
Za wami już dzwonki i egzaminy,
Przed wami są testów terminy……

Tegoroczny czerwiec rozpieszcza nas wyjątkowym ciepłem i słoneczną pogodą. W maju uczniowie mieli zakończenie roku szkolnego, a nie tak dawno maturzyści bawili się na tak długo oczekiwanych balach maturalnych. Ten czas jest wzruszającym w życiu każdego maturzysty: pożegnanie z dzieciństwem i ciężki wybór jednego z kilkuset powołań. Czekanie na nowe przygody w dorosłym życiu naprawdę zapiera dech w piersiach.

22 czerwca 2019 r. „Szkółka języka polskiego” przy oddziale Polskiej Macierzy Szkolnej w Witebsku zorganizowała dla swoich maturzystów imprezę poświęconą zakończeniu roku szkolnego. Uczestniczyli w niej rodzice i uczniowie. Nasza koleżanka, Paulina Warmachowska przygotowała zadania do gry miejskiej. Absolwenci rozwiązywali łamigłówki związane z językiem polskim, żartowali i oczywiście robili wspaniałe zdjęcia.

Wykonywali różne fascynujące zadania, a po zakończeniu gry na maturzystów czekali już ich rodzice ze wspaniałą piosenką, inspirującym wierszem, życzeniami i radami. Pani Alina Mironowa, kochana nauczycielka maturzystów, wręczyła wszystkim absolwentom dyplomy, potwierdzające zakończenie nauczania języka polskiego i pogratulowała swoim uczniom pięknych wyników w nauce.

Po oficjalniej części wszyscy usiedli przy świątecznym stole. Panowała bardzo wesoła i przyjazna rozmowa, maturzyści i rodzice przypominali różne ciekawe historie i po prostu cudownie spędzali czas. Pod koniec imprezy na wszystkich czekała niespodzianka – wielki piękny tort z polską flagą.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni i radośni, chociaż już żegnali się z ulubionymi zajęciami z języka polskiego.

Mamy nadzieję, że ten wspaniale spędzony czas maturzyści zapamiętają na długo!

Serdeczne podziękowania dla organizatorki gry Pauliny Warmachowskiej, dla centrum „Kopirycz”, który wykonał przepiękne dyplomy, dla rodziców maturzystów za koncert i organizację posiłku. Szczególne podziękowania dla naszej nauczycielki i zarazem Pani Prezes Aliny Mironowej za pomoc i współpracę.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Paulina Warmachowska
Agata Mironowa

Polska Macierz Szkolna w GrodniePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook