WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Kanada
 2019-07-04 KANADA CELEBRUJE 100 LECIE ZWIĄZKU PODHALAN W POLSCE zwiazekpodhalankanada.com

W dniu 28 czerwca 2019 roku Związek Podhalan w Kanadzie uroczyście obchodził jubileusz 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce, odbył się w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto.

Chociaż w przeszłości górale uczestniczyli w niezliczonych wydarzeniach konsulatowych, był to pierwszy raz gdzie Związek Podhalan w Kanadzie został zaproszony jako organizator spotkania.

Wieczór prowadził Konsul Generalny RP w Toronto pan Krzysztof Grzelczyk oraz Pani prezes Związku Podhalan w Kanadzie Agnieszka Zagórska. W uroczystości wzięło udział 150 gości, w tym goście specjalni pan Janusz Tomczak Prezes KPK, oraz Vice Kapelan Związku Podhalan w Kanadzie Ks. Jan Burczyk jak również byli prezesi Zarządu Związku Podhalan, przedstawiciele Oddziałów, przedstawiciele wielu polskich organizacji oraz zwolennicy naszej góralskiej kultury i tradycji.

Piękna niespodzianka było wideo od Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce prosto z Żywca na czele z Vice Prezesem Zarządu Piotrem Gąsienica.

W czasie spotkania zaśpiewano sto lat i złożono życzenia Pani Vice- Konsul Natalii Iwaszko z okazji urodzin. Na gości czekała tradycyjna góralska kuchnia oraz pyszne desery. Zespoły Harnasie pięknie tańczyli i śpiewali.

W imieniu całego Zarządu dziękujemy Panu Konsulowi Generalnemu Krzysztofowi Grzelczykowi za zaproszenie, wszystkim gościom oraz wolontariuszom za przybycie i pomoc w organizacji.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Zdjęcia: Andrzej Bartula, Związek Podhalan w Kanadzie
Związek Podhalan w KanadziePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook