WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Argentyna
 2019-07-09 DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W ARGENTYNIE Silvia Sierak

9 lipca to bardzo ważna data w kalendarzu Argentyny. Tego dnia, 1816 roku uzyskała niepodległość od Hiszpanii. Co roku, w całym kraju odbywają się z tej okazji uroczystości a ulicami przechodzą barwne korowody mieszkańców.

Dzisiaj, Polska Concordia uczestniczyła w wojskowej paradzie wojskowej świętując niepodległości Argentyny. Polonia, Polacy i przyjaciele Polski maszerowali razem świętując ten ważny moment dla Państwa Argentyny.

Dramatyczne losy narodu polskiego i polityczna zawierucha sprawiły, że miliony Polaków w XIX i XX wieku opuściły ojczyznę i szukały schronienia w innych krajach. Argentyna była drugim krajem po Brazylii, do którego trafiło najwięcej Polaków w czasie akcji kolonizacyjnej w Ameryce Łacińskiej. Tego dnia Polaków i Argentyńczyków łączy jedno - wolność!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Silvia SierakPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook