WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Rosja
 2019-07-10 Oficjalna ceremonia startu międzynarodowego rajdu SILK WAY RALLY Konsulat Generalny RP w Irkucku

W dniu 06.07.19 r. w Irkucku odbyła się oficjalna ceremonia startu międzynarodowego rajdu SILK WAY RALLY na trasie Irkuck (FR) – Dunhuang (Chiny) przez terytorium Mongolii. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu na świecie; pierwszy raz organizowana w Irkucku. Impreza ma wysoką oprawę medialną. W ceremonii otwarcia wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców Irkucka i okolic.

W rajdzie udział biorą przedstawiciele z 36 krajów (m.in.: Portugalia, Holandia, Arabia Saudyjska, Mongolia), w tym z Polski. Nasz kraj reprezentuje 2 motocyklistów (Tomiczek Adam, Giemza Maciej) oraz dwóch kierowców quadów (Arkadiusz Lindner i Rafał Sonik).

Naszych sportowców licznie przywitali przedstawiciele miejscowych środowisk polskich (PAK „Ogniwo”) oraz przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Irkucku – Angieszka Kocaba. Warto zaznaczyć, iż inicjatorem ostatniego spotkania był pan Rafał Sonik, który w czasie rozmowy z Polakami podkreślił, iż sam jest potomkiem zesłańców.

W dniu 07.07.2019 r. odbył się pierwszy etap na trasie Irkuck-Bajkalsk, który wygrał pan Arkadiusz Lindner a trzeci przyjechał pan Rafał Sonik.

Uczestnikom rajdu, którzy w dniu dzisiejszym ruszają do Mongolii, życzymy sukcesów i szerokiej drogi!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w IrkuckuPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook