WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Stany Zjednoczone Ameryki
 2019-07-11 Kolonie w Amerykańskiej Częstochowie wiadomosci.com

„Bo wiem, że wspólnie jest wesoło, Bo wiem, że wspólnie dobrze nam “ – w rytmie tejże piosenki przebiega już po raz 53 na terenie Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej wakacyjna przygoda zuchów zrzeszonych w Hufcu Harcerek Podhale ze stanów Nowy York, New Jersey, Pensylwania i Maryland.

Podobnie jak w poprzednich latach nie brakuje nowych wyzwań, nowych szlaków oraz nowych prób na wytrwałość i odwagę. W ciągu roku szkolnego, w trakcie zabaw, gier i ciekawych ćwiczeń, zuch zgłębiały tematy związane z odzyskaniem Niepodległości Polski. Wcielały się w sylwetki wielkich polskich bohaterów, zapoznawały się z granicami rozbiorów i radośnie świętowały 100-lecie naszej Niepodległej Ojczyzny, biorąc udział w patriotycznych akademiach. Swoją postawą zapewne zasłużyły na wakacyjny wypoczynek.

Na kolonii, mimo codziennych rutynowych zajęć i zuchowych obrzędów, mają dużo czasu na swobodę i ruchowe zajęcia na zielonych łąkach Ojców Paulinów lub w parku nad jeziorem Galena. W słoneczne i upalne dni schładzają się podczas kąpieli w basenie, a wieczorem na kominku bawią się i śpiewają zuchowe piosenki. Każda kolonia ma swój temat przewodni, tym razem jest to Dawna Ameryka, a dzięki temu tematowi zuchy poznają historię i kulturę plemion Azteków, Inków i Majów. Jak wszystkim wiadomo, oprócz różnych ciekawych i barwnych zwyczajów, plemiona te wierzyły w różnorodnych bożków, a niejednokrotnie kultywowały barbarzyńskie obrzędy, dlatego też podczas zajęć dzieci uczą się również o roli chrześcijaństwa, o przenikaniu na tereny od Meksyku, aż po góry Andy chrześcijańskich wartości, miłosierdzia, miłości bliźniego i umiłowania prawdziwego Boga. W tym temacie chętnie pomagają kapelani z Amerykańskiej Częstochowy, prowadząc dla dzieci wychowanie religijne, modląc się z zuchami i kadrą kolonijną na codziennych Mszach św., oraz na wieczornym zakończeniu dnia przy kapliczce Matki Boskiej

W pierwszym tygodniu odbył się bal zatytułowany „Restauracja na końcu wszechświata”. W balu wzięli udział kosmici, ufoludki oraz międzyplanetarni wojownicy z Gwiezdnych wojen. Super zabawa, z dobrym jedzeniem i prezentacją strojów na wybiegu, była wielką uciechą zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych którzy na kolonię przyjeżdżają od lat, najpierw jako zuchy, a obecnie jako opiekunowie. Odbył, się również wspaniały pokaz sztucznych ogni, zafundowany przez Ojców Paulinów, tradycyjnie uświetniający święto Niepodległości Ameryki.

W tegorocznej kolonii bierze udział 104 zuchów, ogromną pomocą służy zuchom 31 harcerek i harcerzy, ofiarnie udziela się ponad dwudziestoosobowa kadra instruktorska, aspirancka i kuchenna. To dzięki ich bezinteresownej pracy, a właściwie ich służbie i wielomiesięcznym przygotowaniom, nasze polskie dzieci mogą brać udział w tych wspaniałych wakacyjnych przeżyciach.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Maria Bielska, hm. , Beata Krużel, pwd.
https://wiadomosci.com/kolonie-w-amerykanskiej-czestochowiePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook