WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Brazylia
 2019-08-13 ZAPROSZENIE NA OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO I MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ Kapelania Polonesa

15 sierpnia to kolejna wyjątkowa data, tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, czyli święto Matki Boskiej Zielnej.

Z tej okazji Polonia w Brazylii odda hołd kombatantom w czasie uroczystości na cmentarzu Getsemani, (Morumbi) o godz. 11.00. Świętowanie odbędzie się z udziałem Konsula Andresa Bukowinskiego.

Zdjęcia ilustrują cmentarz Getsemani, nieco inny w charakterze niż te do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce...

Dzień Wojska Polskiego został ustanowiony na pamiątkę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Co roku od 15 sierpnia we wszystkich kościołach polowych w Polsce z tej okazji odprawiane są uroczyste Msze Święte w intencji poległych. Na cmentarzach pamięć żołnierzy czci Apel Poległych, a przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbywa się z udziałem najwyższych władz państwowych honorowa zmiana warty.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, znane również jako Matki Boskiej Zielnej, stanowi przedmiot wiary chrześcijańskiej dotyczącej wzięcia do nieba z ciałem i duszą Najświętszej Maryi Panny po zakończeniu jej ziemskiego życia. 15 sierpnia w Polsce oraz wielu innych krajach europejskich czci się Matkę Boską Wniebowziętą jako patronkę ziemi i jej bujnej roślinności. Tego dnia wierni przynoszą na Mszę Świętą kwiaty i zioła, a w niektórych regionach Polski także wieńce i kłosy zbóż.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: zdjęcia: http://www.gethsemani.org.br
Kapelania PolonesaPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook