WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Czechy
 2019-08-14 KOLEKCJONERZY MEDALI - Viktoria Utíkal i Andrzej Waclawik http://zwrot.cz

Na XIX Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych zdobyliśmy w klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zyskując 74 złotych, 69 srebrnych i 78 brązowych medali. Niektórzy zawodnicy stawali na stopniach zwycięzców kilka razy.

Jedną z bohaterek Igrzysk jest jedenastoletnia Viktoria Utíkal, uczennica czeskocieszyńskiej podstawówki, której udało się wywalczyć aż 8 medali (złoto: atletyka – sztafeta 4 x 100, pływanie – 100 m klasycznie, 50 m żaba, 100 m dowolny; srebro: 400 m atletyka, sztafeta pływanie; brąz – 100 m atletyka, 50 dowolny pływanie)

– Na Igrzyskach jestem po raz pierwszy, przyjechałam z tatą. Z Zaolzia jechało dużo znajomych, mam tu nawet koleżanki. Bardzo mi się tu podoba i na pewno znów chciałabym pojechać na igrzyska – cieszyła się z wyników Viktoria.

Kolejnym bohaterem Igrzysk jest Andrzej Waclawik, który na Igrzyskach w Gdyni zdobył sześć medali (złoto – tenis stołowy, 5000 m, 3000 m, 400 m, skok w dal; srebro – ergometry)

– Koledzy byli na zimowych igrzyskach, przyjechali bardzo zadowoleni, dlatego postanowiłem pojechać na letnie. Z tej decyzji jestem bardzo zadowolony, ponieważ to bardzo fajna impreza. Poznałem nowych ludzi. To fajnie stać na stopniach zwycięzców na ORP Błyskawicy. Na pewno chciałbym jeszcze raz pojechać na igrzyska – zdradził Waclawik.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Anna Sikora / ZwrotPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook