WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Republika Południowej Afryki
 2019-08-23 Uroczyste obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego w RPA Ambasada RP w Pretorii

Z inicjatywy Zjednoczenia Polskiego w Johannesburgu odbyły się w dniu 4 sierpnia 2019 r. uroczyste obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W uroczystościach, które odbyły się pod Pomnikiem Katyńskim w Johannesburgu wzięli udział przedstawiciele Ambasady RP w Pretorii oraz miejscowej Polonii.

Prezes Zjednoczenia Polskiego w Johannesburgu, pani Barbara Kukulska w swoim przemówieniu nawiązała do tragicznych wydarzeń sprzed lat oraz oddała hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

W czasie uroczystości został odegrany hymn państwowy oraz złożono wieńce pod pomnikiem.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Zdjęcia: Zofia Siekiera/ Ambasada RP w PretoriiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook