WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Kanada
 2019-09-17 II RODZINNY PIKNIK CZYTELNICZY PLinToronto

Wspólne czytanie Nowel Polskich, gry i zabawy rodzinne, warsztaty plastyczne i mnóstwo polskich książek. Pomimo deszczowej pogody, II edycja Rodzinnego Pikniku Czytelniczego w Parku Centennial upłynęła nam tak jak zapowiadaliśmy: literacko i rodzinnie.

Po otwarciu wydarzenia przez Konsula Generalnego RP w Toronto, w ramach Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej aktor, reżyser, wykładowca Mirosław Połatyński odczytał kilka Nowel Polskich. Podczas Pikniku świętowaliśmy także 30. rocznicę inauguracji Programu Polskiego dla dzieci w bibliotece w Toronto. Z tej okazji Konsul Generalny wręczył dyplomy zasłużonym paniom bibliotekarkom w tym inicjatorce programu Jolancie Grzelczyk.

Druga edycja Rodzinnego Pikniku Czytelniczego odbyła się w ramach projektu Konsulatu Generalnego RP w Toronto Dni Dziedzictwa Polskiego w Kanadzie (Polish Heritage Days). Piknik jest także częścią zainicjowanego przez placówkę programu „Czytam po Polsku”, mającego na celu zachęcenie najmłodszych do zainteresowania się językiem polskim i czytania polskich książek.

Partnerzy: Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24 w Mississaudze, Toronto Public Library, Biblioteka Polska im. ks. Stanisława Bąka.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: PLinTorontoPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook