WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Turcja
 2019-09-25 "WALKA I CIERPIENIE" W STAMBULE Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu

24 września 2019 Konsul Generalna RP w Stambule Joanna Pilecka otworzyła wystawę „Walka i cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”, która jest częścią międzynarodowego projektu realizowanego przez Muzeum II Wojny Światowej wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP.

W swoim przemówieniu Konsul Generalna podkreśliła, że Polska padła ofiarą zarówno Nazistowskich Niemiec, które 1 września 1939 rozpoczęły II wojnę światową jak i Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich, który zaatakował nasz kraj 17 września 1939 łamiąc pakt o nieagresji.

Wystawa przedstawia historię Polaków walczących z totalitarnymi reżimami, heroizm żołnierzy i ludności cywilnej.

Z uwagi na szczególny charakter rocznicy ekspozycji towarzyszyła kampania informacyjna w mediach społecznościowych, która dzięki szerokiemu zasięgowi dotarła do licznych obserwatorów.

W uroczystości otwarcia wystawy wzięli udział przedstawiciele władz Uniwersytetu, korpusu dyplomatycznego, Polonii oraz wykładowcy i studenci.

Wystawę będzie można oglądać od 24-29 września w Rektoracie Uniwersytetu Stambulskiego oraz od 30 września do 7 października w Centrum Kongresowym im. Prof. dr Fuata Sezgina.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polonya Cumhuriyeti İstanbul BaşkonsolosluğuPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook