WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Austria
 2019-10-07 POLONIA W AUSTRII NA KONCERCIE PIOTRA BECZAŁY PAI / Polskie Radio w Górnej Austrii

W dniu 6 października w ramach Międzynarodowego Festiwalu Brucknera Linz 2019 odbył się koncert światowej klasy tenora Piotra Beczały.

Gośćmi festiwalu byli miedzy innymi Ambasador RP w Austrii Jolanta Róża Kozłowska i Konsul Honorowy RP w Górnej Austrii Christian Hofer z małżonką a także przedstawiciele Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii.

Przed koncertem na zaproszenie dyrektora Brucknerhaus Dietmara Kerschbauma odbyła się prezentacja polskiego tenora z udziałem zaproszonych gości. Licznie zebrana publiczność a także Polonia mogła wysłuchać pięknych polskich i międzynarodowych pieśni takich kompozytorów jak: Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Piotr Czajkowski i Richard Strauss.

Piotr Beczała jest obecnie uznawany za najlepszego tenora lirycznego na świecie, co w ubiegłym roku zostało potwierdzone „operowym Oscarem” – International Opera Award. Występuje w najbardziej prestiżowych teatrach operowych jak Royal Opera House Covent Garden, Teatro alla Scala i Metropolitan Opera, śpiewa na najważniejszych międzynarodowych festiwalach muzycznych i na estradach słynnych sal koncertowych.

To śpiewak doskonały w każdym calu, niezmiernie dbający również o dykcję. Każdy jego występ to ogromne przeżycie i możliwość obcowania ze sztuką na najwyższym poziomie.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: PAI / Polskie Radio w Górnej AustriiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook