WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Wielka Brytania
 2019-10-10 WARSZTATY PODHALAŃSKIE Ice Candy School

Niedawno szkołę Ice Candy School odwiedziła Hanka Wójciak – wokalistka, autorka piosenek i dziennikarka rodem z Zakopanego. Towarzyszył jej pianista Paweł Harańczyk.

Na warsztatach dzieci uczyły się m.in. podstawowych kroków tańca góralskiego i śpiewek góralskich. Były opowieści o zbójnikach, o dawnym Podhalu, o tradycyjnej muzyce góralskiej, o tym, jak taniec i śpiew jest dla górali ważny!

Na koniec, ku wielkiej radości naszych małych podopiecznych, pozwoliliśmy sobie nieco zmodyfikować jedną ze śpiewek:
„Nie było nie było i nie będzie bywać
Coby se ludziska nie umieli śpiewać”


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ice Candy School


PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook