WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Rosja
 2019-10-10 MORZE, KASZUBY I MIŁOŚĆ DO POLSKI Moskiewski Dом Polski

W tym roku rodzina Nazarowów, członków Domu Polskiego w Moskwie, odniosła trzy zwycięstwa: w regatach w Dubnej, w Regatach Ludowych w Konakowie, oraz w mistrzostwach Moskwy dla jachtów krążowniczych. Gratulujemy!

Podczas zawodów koledzy żeglarze pytają: „Co za dziwną nazwę macie na burcie?” Odpowiadamy: „To Kaszuby, nasza ulubiona kraina! Napis jest po kaszubsku”.

Wiktor i Helena Nazarowowie i ich dwójka dzieci, Maria i Mikołaj od lat uprawiają żeglarstwo i bardzo to lubią!

Od ubiegłego roku mają własny jacht Maxus 22 produkcji znanej polskiej stoczni «Northman», dokładnie taki sam jak ten, którym wybitny polski żeglarz, instruktor i popularyzator żeglarstwa Szymon Kuczyński (na foto z rodziną Nazarowów) dwukrotnie opłynął kulę ziemską. Po powrocie do Moskwy postanowili nazwać jacht Kaszëbë na cześć pomorskiego regionu. Bardzo często spędzali tam urlop i zakochali się w nim. Poprzedniej jesieni również wzięli udział w dwóch regatach w Polsce.

Życzymy im dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że nadal będą wychowywać dzieci w duchu miłości do Polski i do morza.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Moskiewski Dом PolskiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook