WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Wielka Brytania
 2019-10-10 Mecz charytatywny z gwiazdami. Poland vs. England www.britishpoles.uk

Na mecz Reprezentacji Artystów Polskich (klubu o 20-letniej tradycji) ze swoim brytyjskim odpowiednikiem z klubu UK 3Lions Polonia czekała długo. Ale też i okazja do spotkania na stadionowej murawie była niezwykła: 250 lat polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych oraz akcja charytatywna na rzecz “Mind for better mental health”.

Mecz odbył się na Hive Stadium w północnym Londynie w niedzielę 6 października. Mimo ulewnego deszczu, jaki padał przez całą poprzednią noc, przed meczem wyszło przepiękne słońce, które towarzyszyło wszystkim zgromadzonym aż do końca. A było nas sporo – zwykłych kibiców, Polaków stęsknionych za polonijnymi wydarzeniami, wielbicieli sportu czy telewizji (przypominamy, że drużyna składała się głównie z artystów a wśród nich wielu znanych aktorów telewizyjnych), sponsorów wydarzenia i jego partnerów medialnych. Polskie władze dyplomatyczne reprezentował Konsul Generalny Mateusz Stąsiek. Trzeba przyznać, że dzieci Pana Konsula patriotyzm mają we krwi, bo niestrudzenie zagrzewały naszych zawodników do walki przez obydwie połowy meczu.


SWP


Uwagę na stadionie przyciągał też profesor Marek Rudnicki z Chicago, bezpartyjny polonijny kandydat do Senatu RP, który przyleciał specjalnie do Londynu w ramach swojej kampanii wyborczej. Trzymamy kciuki!

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem polskiego i brytyjskiego hymnu a o godz. 15 zawodnicy wybiegli na murawę witani gorącymi oklaskami. Nie da się ukryć, że na widowni miejsca zajmowali głównie polscy kibice, co zaowocowało fantastycznym dopingiem. A był potrzebny! Pierwsze minuty meczu rozczarowywały i nawet stojący na bramce Radek Majdan niewiele mógł poradzić. Krótko mówiąc: przygrywaliśmy. Natomiast druga połowa przyniosła odwrócenie sytuacji. Doping był zachęcający do walki. Nasi piłkarze wyrównali przegraną, przez kilka minut nawet prowadzili 4:3, by zakończyć remisem 4:4.

Zawodnicy obu drużyn podziękowali fanom. Polska reprezentacja zaprosiła swoich kibiców na mniejsze boisko, gdzie nasi chłopcy cierpliwie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

Po meczu na terenie obiektu odbyło się after party, które przeciągnęło się do godzin wieczornych. Był czas na spokojne rozmowy, komentarze, poczęstunek (uznanie dla Polish Bakery za pyszne pączki i imponujący tort!) oraz koncert prowadzony przez dziennikarzy z Radio PRL (Polskie Radio Londyn).

Szczególnie miło było nam posłuchać Marcina Klimczaka, który tego dnia występował w podwójnej roli: piłkarza i piosenkarza. Jego brawurowe wykonanie piosenki “Aicha” zachwyciło publiczność.W rozmowie z British Poles Radosław Majdan podziękował nam wszystkim za fantastyczny doping. My z kolei dziękujemy zawodnikom za przepiękny mecz, waleczność oraz masę emocji i wzruszeń, których nam nie pożałowali. Wspaniale było oglądać powiewające polskie flagi, słuchać dumnie Mazurka Dąbrowskiego i oglądać kibiców w patriotycznych biało-czerwonych strojach. Sport na pewno konsoliduje widzów, co jest szczególnie ważne na emigracji, gdzie Ojczyzny brakuje nam na co dzień. A dziś na stadionie połączyła nas nie tylko piłka. Połączyła nas Polska.

Portal British Poles był jednym z patronów medialnych wydarzenia.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: www.britishpoles.ukPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook