WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Włochy
 2019-10-16 INAUGURACJA 2019/2020 Anders Szkoła Polska w Marche

W ubiegłą sobotę Anders Szkoła Polska w Marche zainaugurowała nową siedzibę.

Spotkanie po wielu miesiącach wakacji sprawiło wszystkim nieskrywaną radość a dzieci, nauczyciele i rodzice z wielką ochotą wrócili do polonijnej szkoły w okolicach Maceraty. Nie mogło zabraknąć organizacyjnej prezentacji: nauczycieli, podręczników i tegorocznych nowości. Nowo przybyli studenci zostali pasowani na ucznia. Stół pełen polskich propozycji przyciągnął małych i dużych... dzięki współpracy pani Ani i pana Krzysztofa.

A po ceremonii czas zakasać rękawy! Mała powtórka z historii i geografii polskiej. Po krótkiej prezentacji uczniów sprawdzono lekcje zadane na wakacje. Jak poszła lektura książki? Nie mogło zabraknąć śpiewu i pląsów w grupie przedszkolnej.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: zdjęcia: Mauro
Anders Szkoła Polska w MarchePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook