WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Brazylia
 2019-10-30 RUSKIE CZYLI POLSKIE PAI

W Campo Largo w stanie Parana Zespół Pieśni i Tańca "Wiosna" zorganizował imprezę, której głównym bohaterem były pierogi!

Na Wieczór Polskich Pierogów stawiło się mnóstwo smakoszy staropolskiego przysmaku, nie tylko z samego Campo Largo, przyjechał nawet prezes Stowarzyszenia Polsko-Brazylijskiego im. Marszałka Piłsudskiego z Kurytyby p. Lourival de Araujo Filho. Stoły aż uginały się pod ciężarem pierogów, które przygotowano na kilkanaście sposobów. Rodzice członków "Wiosny" serwowali pierogi z kapustą i grzybami, ruskie itp. Każdy miłośnik pieroga znalazł coś dla siebie.

Takie spotkania są nie tylko okazją do integracji lokalnego społeczeństwa, ale przede wszystkim pozwalają zachować i przekazać dawne tradycje, także te kulinarne. W dzisiejszych czasach, należy docenić tego typu działania i wspierać tych, dzięki którym Polonia może się spotkać.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: zdjęcia: Lourival de Araujo FilhoPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook