SWP

   Brazylia
 2019-11-21 BRASPOL Kalina Grupa Nova Prata na 6. FenaMassa

W ostatnią sobotę 16 listopada polska grupa tańca ludowego Kalina wzięła udział w 6. FenaMassa, imprezie, na której przedstawiano tańce, piosenki, rzemiosło i kuchnię włoską. Wydarzenie to odbywa się w gminie Antonio Prado, która była głównie kolonizowana przez włoskich imigrantów, ale także polskich i niemieckich imigrantów.

Grupa Kalina zaprezentowała publiczności siedem tańców polskiego folkloru: Gaik i Oberek, Trojak, Beskid Śląski, Rzeszów, Polka Michałowa, Kraków Region i Lajkonik. Mogliśmy poczuć podekscytowanie publiczności podziwiającej polskie tańce i piękne kostiumy, które charakteryzują tę kulturę. André Hamerski opowiedział publiczności o kilku tańcach, które zaprezentowaliśmy widzom, a także o historii polskiego narodu.

W tym dniu uczestniczyła także Polka Izabela Bielińska, która spacerowała i poznawała kilka miejsc w Brazylii. Rozmawiała również z publicznością i powiedziała jej, jak szczęśliwa jest, że może doświadczyć polskości w tym kraju, a przede wszystkim była zachwycona, ponieważ mogła poczuć się jak prawdziwa Polka poza Polską.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Jean Paulo Marchesini
Tancerz zespołu “Kalina” BRASPOL Nova PrataW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ