WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Irlandia
 2019-11-22 5. JUBILEUSZ SZKOŁY IDEA W ATHLONE Polska Szkoła IDEA w Athlone

Data 16.11.2019 roku na długo zapadnie nam w pamięć, tego to bowiem dnia obchodziliśmy nasz Jubileusz 5. lat istnienia Polskiej Szkoły IDEA w Athlone, którą to uroczystość połączyliśmy z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada oraz Ślubowaniem Klas Pierwszych. Swą obecnością na tym wydarzeniu zaszczycili nas Ambasador RP w Dublinie Pani Anna Sochańska oraz Konsul RP w Dublinie Pan Grzegorz Sala.

Akademię tradycyjnie rozpoczęliśmy odśpiewaniem naszego hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego” w obecności pocztu sztandarowego, tym samym włączając się powtórnie do ogólnoświatowej akcji „Niepodległa do hymnu”. Po uroczystym hymnie przyszła pora na równie uroczysty i tradycyjny polski taniec, a mianowicie polonez. Następnie Pani Dyrektor Magdalena Grześkiewicz powitała wszystkich Gości, Rodziców i Sympatyków Szkoły by oddać głos Pani Ambasador i Panu Konsulowi, którzy w ciepłych słowach pogratulowali pięknego jubileuszu oraz podziękowali za trud pedagogiczny włożony w krzewienie nauki języka polskiego poza granicami kraju. W tym momencie nastąpiło przyznanie symbolicznych statuetek oraz dyplomów z podziękowaniami dla Kadry Nauczycielskiej, które odebrali z rąk Dyrektora Szkoły pedagodzy na stałe współpracujący ze Szkołą.

Po tym miłym akcencie nastąpiła długo wyczekiwana część artystyczna, przygotowana przez Uczniów naszej Szkoły. Jako pierwsze zaprezentowało się przedszkole wraz z zerówką, we wzruszającej piosence „Polska, Polska, Polacy…”. Następnie klasa 3. i 4. wystąpiła w montażu słowno-muzycznym „Dzisiaj święto Polski- Dzień Niepodległości” oraz śpiewając dziarsko pieśń legionową „My Pierwsza Brygada”. Po nim przyszła kolej na występ kółka tanecznego w nowoczesnej impresji patriotycznej pt. „Alegoria rozbioru Polski”. Po tym emocjonującym pokazie przeszliśmy do typowo szkolnych spraw i znajomości… alfabetu- klasy 2. zaprezentowały zabawny wiersz Juliana Tuwima pt. „Abecadło”. W końcu przyszła kolej na klasy 1., które zaczęły swój występ od zaśpiewania w akompaniamencie gitary piosenki „Bo ja mam tylko jeden świat…”.

Po nim odbyło się długo oczekiwane Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia Polskiej Szkoły. Nowi Uczniowie naszej Szkoły wraz z pozostałą bracią uczniowską odśpiewali radosny „Hymn Polskiej Szkoły IDEA”, a następnie odbyło się rozdanie pamiątkowych upominków i dyplomów dla pierwszoklasistów. Rozlosowaliśmy również nagrodę główną- tablet oraz kosze upominkowe dla Rodziców.

I tutaj nastąpiła kulminacja naszego spotkania - na scenę wszedł… Minion z balonami 5 LAT, następnie wspaniały tort i wszyscy odśpiewaliśmy naszej Szkole tradycyjne „100 lat, 100 lat…”. Było pięknie, wzruszająco, uroczyście, zabawnie i pysznie!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polska Szkoła IDEA w AthlonePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook