WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Wenezuela
 2019-12-01 Obchody Narodowego Dnia Niepodległości Ambasada RP w Caracas

Charge d'Affaires a.i. Rzeczypospolitej Polskiej w Wenezueli Pani Milena Łukasiewicz i Honorowy Konsul Generalny stanu Aragua Pani Christine De Marcellus de Vollmer Herrera, były gospodarzami uroczystości, która odbyła się w Prywatnej Winiarni w Hacjendzie Santa Teresa, gdzie mieści się siedziba Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w stanie Aragua.

W tym szczególnym miejscu, będącym reprezentacyjnym ośrodkiem produkcyjnym kraju, a do tego jednym z najpiękniejszych miejsc turystycznych w pobliżu stolicy, spotkało się duże grono osób: członkowie Polonii, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, osoby publiczne i politycy. Hacjenda Santa Teresa została założona w 1796 roku i jest centrum produkcji rumu Santa Teresa, marki bardzo znanej w Wenezueli i uznanej na arenie międzynarodowej.

Na ceremonię złożyły się przemówienia obu Pań - amfitrionów przyjęcia - i odegranie hymnów państwowych Polski i Wenezueli. Skrzypaczka, znana jako Istna Wladyslawa Bervecia Romero, jest spokrewniona z I.J. Paderewskim. Winiarnię udekorowano plakatami Szkoły Plakatu Polskiego, przedstawiającymi postacie Marii Skłodowskiej-Curie, Fryderyka Chopina i Tadeusza Kantora, obrazami nawiązującymi do twórczości Witolda Gombrowicza, a także symbolami Syrenki Warszawskiej i Kolędników.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w CaracasPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook