WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Węgry
 2019-12-02 Budapeszt: Grinch – a co z Mikołajem ? Głos Polonii

Początkiem grudnia jak tradycja każe bemowskie przedszkolaki i ich młodzi przyjaciele w siedzibie stowarzyszenia spotkali się z przybyłym prosto z Polski Mikołajem, któremu tym razem towarzyszył Grinch i Elfik, a wszystko to za sprawą znanej już w Budapeszcie polskiej grupy PRYM-ART, która przygotowała interaktywny program pt. Grinch – a co z Mikołajem ?

Gospodarzem spotkania była prezes PSK im. J.Bema Korinna Wesolowski i kierownik tamtejszego Oddziału POKO Jakub Nagy, wsparcia udzielił Samorząd Polski V dzielnicy Budapesztu, a swą obecnością zaszczyciła je rzecznik narodowości polskiej w ZN Węgier dr Rónayné Słaba Ewa.

Były zgadywanki, wspólne tańce i śpiewanie, oraz naturalnie słodkie prezenty od Mikołaja. Bemowskie przedszkolaki pod bacznym okiem Tünde Trojan specjalnie na tę okazję przygotowały i przedstawiły scenki teatralne.

Relację zawdzięczamy Głosowi Polonii w osobie fotoreporterki Barbary Pál.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos Polonii
Zdjęcia: GP fot. B.PálPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook