WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Ukraina
 2019-12-02 XXVII Świąteczny Bazar Charytatywny Dziennik Kijowski

Wczesnym rankiem w ostatnią sobotę listopada plac przed wejściem do jednego z segmentów Stadionu Olimpijskiego w Kijowie zaroił się setkami chętnych do wzięcia udziału w 27, już z kolei, Świątecznym Bazarze Charytatywnym. Przedsięwzięcie to jest wspaniałą okazją w ciągu jednego dnia zajrzeć do mnóstwa zakątków naszej planety poznając kulturę i byt przeróżnych państw uczestniczących w tej nieprzeciętnej imprezie. W tym roku ekipy i Ambasadorzy z niemal 50 krajów z dumą prezentowali na swoich stoiskach pamiątki, kuchnię narodową, napoje, rękodzieło, muzykę i folklor.

Wydarzeniu towarzyszył kalejdoskopowy program kulturalny - parada flag, muzyka narodowa, tańce i stroje ludowe, warsztaty reprezentujące różne kraje i kontynenty. W każdym ze stoisk można było nabyć przeróżne tradycyjne produkty krajowe, w tym żywność i napoje.

W tym roku, jak i w poprzednich, polskie stoisko, z zapałem obsługiwane przez przedstawicieli Ambasady RP, Konsulatu, Instytutu Polskiego i Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, nie narzekało na brak klientów, którzy wsparli tę szczytną inicjatywę. Stoisko zaszczycił swoją obecnością sam Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki wraz z małżonką Moniką Kapa-Cichocką, która troskliwie zadbała o należytą prezentację przedstawicielstwa Polski na Bazarze. A jako że Bazar jest Dobroczynny to cały dochód ze sprzedaży przeznaczono na pomoc ukraińskim szpitalom, sierocińcom, instytucjom oświatowym, itp.

Polskie akcenty muzyczno-taneczne zaprezentował zwiedzającym zespół Pieśni i Tańca „POLANIE ZNAD DNIEPRU” pod kierownictwem artystycznym Lesi Jermak.

To przednie przedsięwzięcie corocznie organizuje IWCK – Międzynarodowy Klub Kobiet w Kijowie - pozarządowa organizacja non-profit założona w 1992 r. przez grupę kobiet pod przewodnictwem H.E. Ingabor Kristofassen, pierwszej ambasador Belgii na Ukrainie i pierwszej prezydent IWCK.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Dziennik KijowskiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook