WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Brazylia
 2019-12-03 "ZIEMIA OBIECANA" W AUREA PAI / Miriam Aparecida Banaszewski

Grupo Folclórico Polonês Auresovia aby upamiętnić 150 rocznicę przybycia pierwszych polskich imigrantów do Brazylii wystawiła spektakl pt.: "Ziemia obiecana". Wydarzenie zgromadziło 360 osób(!).

Wśród gości był dr Witold Rewera - dyplomata, naukowiec Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, były konsul RP w Rzymie. Jak powiedział Burmistrz Antonio Jorge Slussarek, to ważne wydarzenie kulturalne, które upamiętnia rocznicę przybycia naszych przodków do Brazylii ale także znakomicie wpisało się w obchodzone przez cały tydzień 32. rocznicę Gminy Aurea. Aurea jest zamieszkiwana przez zdecydowaną większość osób polskiego pochodzenia dlatego władze gminy zawsze wspierają wszelkie działania wzmacniające utrzymanie polskiej kultury, pamięci narodowej i polskiej narracji historycznej.


PAI

Burmistrz Antonio Jorge Slussarek wraz z zespołem Auresovia


Pani Miriam Aparecida Banaszewski, która zawsze czynnie uczestniczy przy organizacji tego typu wydarzeń opowiada nam, że to sztandarowych imprez należą: Ognisko Polskie - urządzane co roku w okolicy świąt majowych, Międzynarodowy Festiwal Czerniny - doroczna, czerwcowa impreza organizowana od ponad 20 lat oraz spektakl teatralny. W tym roku to "Ziemia obiecana". Przygotowania do występu teatralnego trwają zawsze dwa lata a efekt pracy za każdym razem robi na widzach ogromne wrażenie.


PAI

Pani Miriam Aparecida Banaszewski


Po spektaklu wszystkich gości zaproszono na tzw. "Polską herbatkę" podaną ze słodkościami i ... brazylijską, aromatyczną kawą.

Warto zauważyć, że choreograf polonijnego zespołu "Auresovia", p. Rafal Biesiak tuż po zakończonym spektaklu pojechał na lotnisko aby przylecieć do Polski na szkolenie dla choreografów organizowane przez Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".


PAI

Pan Rafal Biesiak - choreograf zespołu AuresoviaInformacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: relacji p. Miriam Aparecida BanaszewskiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook