WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Wielka Brytania
 2019-12-03 SPOTKANIE PREZYDENTA RP Z POLONIĄ W LONDYNIE Bo Warto

Z dwudniową wizytą przebywa dzisiaj i jutro w Londynie Prezydent RP, Andrzej Duda. Celem wizyty jest udział w Spotkaniu Szefów Państw i Rządów NATO w Londynie. Przy okazji prezydent RP spotkał się z Polonią.

Wczesnym popołudniem w ambasadzie RP w Londynie z udziałem Polonii odbyła się uroczystość wręczenia pośmiertnej nominacji na stopień generała brygady płk. Franciszkowi Kornickiemu, dowódcy polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej, nominacji na stopień podporucznika, wręczenie Krzyża Zesłańców Sybiru i Złotego Medalu za Zasługi dla Obronności Kraju plutonowemu Johnowi Franklinowi oraz odznaczenie za wybitne zasługi dla niepodległości Polski krzyżem kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Jana Stangreciuka. Prezydentowi Dudzie w spotkaniu z Polonią towarzyszył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Jutro w podlondyńskim Watford zaplanowane zostało spotkanie Rady Północnoatlantyckiej. Spotkanie odbywające się w 70 rocznicę powołania NATO, zgromadzi przywódców 29 członków Sojuszu Północnoatlantyckiego wraz z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Bo WartoPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook