SWP

   Kazachstan
 2019-12-25 ŚWIĘTA W POLSKIM PRZEDSZKOLU

Stoi choinka pięknie ubrana,
Stół przystrojony czeka na gości,
Czas to szczególny i wielka radość
z narodzin w Betlejem
… ”

Na ostatnich zajęciach w Pierwszym Polskim Przedszkolu w Kazachstanie dzieci rozmawiały na temat kolacji wigilijnej. Dowiedziały się, że powinno być 12 potraw np. barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby – smażone, pieczone i w galarecie, bigos, kutia oraz kompot z suszonych owoców.

Nie skończyło się na rozmowie! Przedszkolaczki postanowiły pomóc mamom i babciom i przy wsparciu Pań ulepiły pierogi z kapustą i grzybami oraz z ziemniakami. Byli dumni z wykonanej pracy!

Po jej zakończeniu czekała wielka niespodzianka – odwiedziny Świętego Mikołaja.
Były piosenki i wiersze a także pytania na które dzieci musiały odpowiedzieć. Następnie Święty Mikołaj rozdał wszystkim wspaniałe prezenty.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Pierwsze Polskie Przedszkole w KazachstanieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675671 OSÓB