WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Australia
 2020-01-13 Finał WOŚP w Melbourne https://portalpolonii.com.au/

12 stycznia w Klubie Żeglarskim w Elwood (Elwood Sailing Club) odbył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zgodnie z wolą Jurka Owsiaka, fundusze zebrane przez australijskie sztaby w Perth, Melbourne i Sydney zostaną przekazane na pomoc ofiarom pożarów w Australii.

Na finał WOŚP do Elwood Sailing Club przyszło nie tylko wiele osób z polskiej społeczności, ale także osoby przechadzające się po wybrzeżu w Elwood.

Organizatorzy zapewnili szeroki wybór atrakcji kulinarnych (np. hot dogi, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, bigos, pierogi, ciasta), muzycznych (występy Ani Cie, High School Brand, Adam Piechociński i Leo, Sylwia Styczeń, Łukasz Zawirski), teatralnych (Teatr Miniatura, Tomek i Sammer Bartczak) oraz tanecznych (Goście z Krakowiakiem). Dla dzieci przygotowano wspólną aktywność z Pound Fitness i kącik plastyczno-zabawowy.


PAI

High School Band


Szczególne miejsce podczas Finału zajęły licytacje podarowanych przedmiotów, które prowadził Pan Janusz.

Chętni mogli także wziąć udział w cichej aukcji.

Oprócz zbiórki funduszy w sztabach można było wesprzeć akcję przekazując datek na zbiórce na Facebooku Fundusze zebrane w ramach tej zbiórki zostaną przekazane na rzecz The Trustee for NSW Rural Fire Service & Brigades Donations Fund.


PAI

Redaktorka Portalu Polonii z wolontariuszkami WOŚP (fot. rb)


Wolontariusze i uczestnicy 28. Finału WOŚP zebrani w sztabie w Melbourne nakręcili krótkie pozdrowienie dla sztabu generalnego w Polsce

Zgodnie z tradycją na zakończenie Finału zostało wysłane światełko do nieba. Nie zabrakło też podziękowania dla sponsorów, który przekazali na licytacje cenne przedmioty i fanty.

My zaś dziękujemy wolontariuszom WOŚP, z Lucyną Bąk na czele, za przygotowanie pięknego i emocjonującego finału.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: https://portalpolonii.com.au/JTPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook