SWP

   Polska

 2020-01-25 POSIEDZENIE RADY KRAJOWEJ STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA"

W sobotę 25 stycznia 2020 roku w Warszawie, w Domu Polonii im. A. Stelmachowskiego, zebrała się Rada Krajowa Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", wybrana na X Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia w grudniu ubiegłego roku.

Obrady poprzedziło uroczyste wręczenie zaświadczeń - na podstawie § 16, § 17, § 23 ust. 1 Statutu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Protokołu obrad X Walnego Zebrania Delegatów - wyboru do Rady, którego dokonał Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Krajowej

Po nim, w głosowaniu, Rada Krajowa wyłoniła ze swojego grona Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących. I tak:

Przewodniczącym Rady Krajowej został Henryk Kowalczyk

Wiceprzewodniczącymi Rady Krajowej: Hanka Gałązka oraz Tomasz Głowiński

Zarząd Krajowy Stowarzyszenia

Prezesem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w wyniku głosowania uczestników X Walnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia jest Dariusz Piotr Bonisławski.

Rada Krajowa - zgodnie z § 24 ust. 2 pkt. 1 Statutu Stowarzyszenia - wyłoniła zaś pozostałych członków Zarządu Krajowego Stowarzyszenia w składzie:

Krzysztof Łachmański – Wiceprezes
Józef Wróbel – Wiceprezes
Tomasz Różniak – Skarbnik
Anna Kietlińska – Członek
Sebastian Jaworowski – CzłonekUROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ZAŚWIADCZEŃPOSIEDZENIE RADY KRAJOWEJ


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771806 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów