Gruzja
 2020-01-28 PLAC WŁADYSŁAWA RACZKIEWICZA W KUTAISI Polish Embassy Tbilisi

Dzisiaj, 28 stycznia 2020 r. w Kutaisi oficjalnie otworzono Plac im, Władysława Raczkiewicza.

Władysław Raczkiewicz urodził się 28 stycznia 1885 w gruzińskim Kutaisi w rodzinie inteligenckiej. Prawnik, prezydent RP, wielokrotny wojewoda i minister, działacz społeczny. Od 1912 adwokat w Mińsku (ob. Białoruś); od 1917 prezes Naczelnego Polskiego Komitetu Wojskowego (Naczpol), zaangażowany w tworzeniu polskich oddziałów na terenie Rosji; od 1934 prezes Światowego Związku Polaków z Zagranicy.

Władysław Raczkiewicz zmarł na białaczkę 6 czerwca 1947 w walijskim sanatorium w Ruthin. Pochowano go na Cmentarzu Lotników Polskich w Newark w Wielkiej Brytanii.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polish Embassy TbilisiPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook