Kazachstan
 2020-02-12 POLSKI DOPING W NUR-SUŁTANIE Gabinet języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza w Nur-Sułtanie

Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka polskiego w Gabinecie języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza kibicowali drużynie Polski w hokeju.

Emocji było bardzo dużo, a radość z wygranej Polski ogromna !!!
Gratulujemy zwycięstwa !!!

W Nur-Sułtanie odbywały się prekwalifikacje olimpijskie (grupa H), w czasie których Polacy sensacyjnie pokonali w ostatnim meczu Kazachów 3:2, wygrywając cały turniej.

Polacy po zwycięstwach w dwóch poprzednich spotkaniach - w czwartek z Holandią 8:0, a w piątek z Ukrainą 6:1 - pozostali w walce o awans do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich. Przed nimi było jednak ostatnie zadanie, zdecydowanie najtrudniejsze - zwycięstwo z Kazachstanem, który był faworytem całego turnieju.

Dzięki tej wygranej, Polacy zwyciężyli także w całym turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Ostatni etap rywalizacji o wyjazd na igrzyska odbędzie się od 27-30 sierpnia tego roku.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Gabinet języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza w Nur-SułtaniePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook