SWP

   Polska
 2020-12-17 „Wigilia – tradycje a kuchnia” - spotkanie online w Klubie Repatrianta "Wspólnoty Polskiej"

Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" zaprasza na wirtualne spotkanie „Wigilia – tradycje a kuchnia”, czyli jak wyglądała wieczerza wigilijna, jak zrobić pierogi z kapustą, oby palce lizać.

Termin spotkania

18 grudnia godz. 10.00

Czas spotkania 1 godz. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.
Link z hasłem, instrukcja obsługi programu ZOOM będą wysłane w przeddzień spotkania.

ZAPISY NA SPOTKANIE

Zapisy mailowo na adres klubrepatrianta@swp.org.pl wpisując dzień spotkania oraz imię, nazwisko, kraj zamieszkania

ZAPRASZAMY!


RELACJA!

W ramach Klubu Repatrianta odbyło się spotkanie pt. „Wigilia – tradycje a kuchnia”, czyli jak wyglądała wieczerza wigilijna, czy jak zrobić pierogi z kapustą, oby palce lizać.

18 grudnia br. odbyło się kolejne wirtualne spotkanie dla Repatriantów pt. „Wigilia –tradycja a kuchnia”. Gościem specjalnym był ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, który przybliżył zebranym tradycję obchodów świąt wigilijnych, Bożego Narodzenia w kościele katolickim.

Smak kompotu z suszu, zapach mandarynek, wystrojona choinka – towarzyszyły każdemu nie zważając na kraj urodzenia. Wiele radości wzbudziły wspomnienia z lat dzieciństwa, o których chętnie opowiadali uczestnicy spotkania.

Wspólnie również zaśpiewano jedną z najstarszych kolęd w Polsce, podzielono się doświadczeniami kulinarnymi. Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel skierował życzenia świąteczne i zdradził tajemnice przepisu pierogów z kapustą, z których słynie kuchnia Zamku w Pułtusku.


WITRYNA INTERNETOWA KLUBU REPATRIANTA


Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota polska" to miejsce, gdzie Repatrianci mogą spotykać się we własnym gronie, brać udział w życiu kulturalnym, zasięgnąć porad specjalistów: prawnika, psychologa, doradcy zawodowego. Zapraszamy również na lekcje języka polskiego, poznanie historii i kultury polskiej.

Koordynator Klubu Repatriantów

Tatiana Čepukoit

Kontakt

Uprzejmie informujemy, że w związku z aktualnie obowiązującymi przepisami związanymi ze stanem epidemii na terenie Polski, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się na konsultacje z prawnikiem, doradcą zawodowym, psychologiem z dopiskiem „rejestracja na konsultację …. (proszę o podanie do kogo)” oraz „rejestracja na lekcje jęz. polskiego”

mailowo: klubrepatrianta@swp.org.pl

telefonicznie: +48 660 416 792 (w godz. 9.00-17.00 pn-pt)
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy
Polonii i Polakom za granicą.

Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ