SWP

   Ukraina
 2021-04-11 Zabawy świąteczne w Domu Polskim w Żytomierzu

W okresie świąt w Domu Polskim w Żytomierzu zawsze odbywają się różne warsztaty plastyczne. W tym roku udział w warsztatach wzięli najmłodsi uczniowie sobotnich kółek twórczych – dzieci w wieku 4-8 lat.

Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia idealnej wielkanocnej dekoracji.

Zajęcia prowadziła pani Wiktoria Marczuk – nasza nauczycielka plastyki. Tym razem maluchy tworzyły wianek wielkanocny. Do zrobienia wianku wykorzystaliśmy karton kolorowy, watę, nici, wstążeczki, cekiny i inne elementy dekoracyjne. Na każdym wianeczku umościł się zajączek wielkanocny, który jest zwiastunem nadchodzącej wiosny. Symbolizuje również płodność oraz szczęście. Według tradycji zając chodzi z koszykiem wielkanocnym i zostawia prezenty w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Nasze warsztaty plastyczne to zawsze niezwykle twórcza i lubiana przez dzieci zabawa. Takiego rodzaju zajęcia motywują uczestników do artystycznego spojrzenia na świat, wspaniale pobudzają wyobraźnię i angażują do wspólnej aktywności.

Wspólnie, w miłej atmosferze, stworzyliśmy z niepozornych rzeczy piękne wielkanocne wianki, dzięki którym święta będą nie tylko radosne, ale i piękne.

Działalność Domu Polskiego w Żytomierzu wspierana jest przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Dom Polski w Żytomierzu / Walentyna JusupowaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ