SWP

   USA
 2021-04-12 KONKURS RECYTATORSKI W POLSKIEJ SZKOLE IM. ŚWIĘTEGO KRZYŻA W JOLIET

Rok szkolny 2020/2021 w polskich szkołach prawie na finiszu. W naszej, Polskiej Katolickiej Szkole im. Świętego Krzyża w Joliet pracowaliśmy cały rok w klasach, nie przed ekranem! Daliśmy radę! A oto relacja z jednego z wydarzeń.

W piątek 9 kwietnia 2021 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Dzięki bezpośredniej transmisji na żywo na stronie internetowej naszej szkoły, w tym dniu możliwość oglądania konkursu mieli wszyscy.

Konkurs zorganizowała i poprowadziła nauczycielka pani Elżbieta Palar.

Celem konkursu było propagowanie piękna poezji polskiej oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich uczniów naszej szkoły. Uczestnicy przepięknie recytowali oraz ciekawie prezentowali zróżnicowane tematycznie utwory.

Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wszystkich biorących udział w konkursie.

W skład komisji oceniającej weszli zaproszeni goście: pani Agata Paleczny, pani Grażyna Pikul oraz dyrektor szkoły pani Dorota Grzegorzewicz i pani Elżbieta Palar.


PAI


Spośród 19 recytatorów jury wyłoniło sześciu laureatów:

Miejsce 1 - Julia Gruszka kl.1, Patrycja Chrobak kl.7
Miejsce 2 - Patrycja Mrowca kl.1 liceum, Karol Mąka kl.1
Miejsce 3 - Filip Gorz kl.2, Joanna Godinez-Długopolska kl.4

Jednogłośnie nagroda Grona Pedagogicznego została przyznana uczennicy klasy drugiej Livii Glodek.

Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa ufundowała certyfikaty pieniężne dla zwycięzców oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników.
Zarówno nagrodzonym, jak i tym, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Autor: Barbara Szuba


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencji dla PAI - Barbara Szuba, Polska Katolicka Szkoła im. Świętego Krzyża w JolietW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ