SWP

   Ukraina
 2021-05-03 230. ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA WE LWOWIE

W dzień Święta Konstytucji 3 Maja przedstawiciele organizacji polskich we Lwowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza we Lwowie.

W uroczystości wzięła także udział Konsul Generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz wraz ze współpracownikami, pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw zagranicznych Bartosz Rybak, oficerowie i żołnierze Wojska Polskiego.

Zgromadzeni uczestniczyli we Mszy św. odprawionej w Katedrze Lwowskiej celebrowanej przez biskupa Edwarda Kawę.

Ze względu na sytuację epidemiczną nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w dzisiejszych uroczystościach.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP we LwowieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ