SWP

   Niderlandy (Holandia)
 2021-05-03 BIAŁO-CZERWONA W TILBURGU

O Święcie Polonii i Dniu Flagi RP pamiętali także nasi Rodacy w Niderlandach.

2 maja br. zorganizowano uroczystość na cmentarzu w Tilburgu gdzie spoczywają żołnierze 1 Dywizji Pancernej im. gen. Stanisława Maczka. W akcji uczestniczyła niezawodna grupa Kryptonim T-IV na którą zawsze można liczyć a także Zjednoczeni w Holandii oraz społeczność polonijna. Odśpiewano nasz hymn narodowy oraz wciągnięto biało-czerwony sztandar na maszt.
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencji dla PAI - Damian Miś, Niderlandy
Zdjęcia: Dawid Górniak i Damian MiśW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ