SWP

   Belgia
 2021-05-11 DZIEŃ POLONII W GANDAWIE

Jak świętowali Dzień Polonii i Polaków za granicą uczniowie Instytutu Języka i Kultury Polskiej w Gandawie?


  • wspólne ze swoimi polonijnymi kolegami
  • wyjątkowo - na ludowo
  • pięknie i kolorowo

Kim jest Polonia, rola tożsamości narodowej, polska tradycja i kultura to tematy omawiane na ostatnich sobotnich zajęciach we wszystkich klasach.

Głównym wydarzeniem dnia był wspólny występ i zmierzenie się z trudnym językiem ludowych piosenek, które idealnie wpisują się w przesłanie Instytutu:

„Pytaj dla kukułki, łona Wam łodpowie,
Że ten najbogatszy, co ma dobrze w głowie!”

Na koniec świętowania nie mogło zabraknąć klasowych zabaw i majówkowych lodów.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Instytut Języka i Kultury Polskiej w GandawieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321418 OSÓB