SWP

   Rosja
 2021-05-11 Święto Narodowe Trzeciego Maja w Saratowie

03 maja 2021 roku Polacy saratowscy obchodzili Święto Narodowe Trzeciego Maja!

Niedaleko Saratowa, w Parku Leśnym miasta Engelsu, w pogodny wiosenny dzień, na malowniczej polanie ozdobionej symbolami narodowymi zgromadzili się działacze Polonii.

Honorowy prezes SROS "PNKC Polonia" pan Jan Jankowski zwrócił się do rodaków z przemówieniem o znaczeniu świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Następnie prezes Anton Kuzniecow opowiedział o historii Święta Narodowego Trzeciego Maja, a potem wręczył podziękowania Aleksemu Drobotowi, który niedawno zaangażował się w ruch polonijny, ale już się wyróżnił jako organizator wydarzeń i dobroczyńca.

Zebrani omówili wiadomości życia polonijnego i plany na bieżący rok. Wszyscy świetnie się bawili i odpoczywali!

Dziękujemy panu Janowi Jankowskiemu i Aleksemu Drobotowi za zapewnienie transportu, a także jesteśmy wdzięczni Aleksemu Drobotowi i Darii Kuzniecow za wspaniałe zdjęcia i nagrania wideo!


Antoni Kuzniecow
prezes SROS "PNKC "Polonia"


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104521 OSÓB