SWP

   Uzbekistan
 2021-06-10 POWTÓRZONY SUKCES

W XII edycji konkursu "Być Polakiem" wzięło udział aż 871 uczestników z 38 krajów świata, zatem tym bardziej cieszy sukces dwóch uczennic Stowarzyszenia Świetlica Polska. Poszły one w ślady swych kolegów sprzed roku i również zostały laureatkami.

Alicja Dmitriuk w rymowanej formie przedstawiła swoje zafascynowanie polskimi tradycjami, natomiast Amalia Czawkina poszukiwała inspiracji w biografiach polskich kobiet - uczonych.


Alicja Dmitriuk

Amalia CzawkinaAmalia Czawkina

Alicja Dmitriuk


Dla obu dziewcząt nagrodą będzie wyjazd do Polski i pierwsze spotkanie z ojczyzną przodków!


Agnieszka Mikulec
Nauczycielka skierowana przez ORPEG


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Agnieszka Mikulec, UzbekistanW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104527 OSÓB