SWP

   Francja
 2021-06-10 Wystawa "Od Karola Wojtyły do Jana Pawła II" w Paryżu

W dniach od 5 do 19 czerwca br. w paryskim Collège des Bernardins (20 rue de Poissy, 75005 Paris) można podziwiać wystawę zatytułowaną „Od Karola Wojtyły do Jana Pawła II” (fr. „De Karol Wojtyla à Jean Paul II”). Wystawa wpisuje się jeszcze w kontekst 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka, obchodzonej w minionym roku.

Jak czytamy na collegedesbernardins.fr, wystawa prezentuje najważniejsze momenty w życiu Karola Wojtyły: temat „narodzin” rozumianych nie tylko jako przyjście na świat, ale także jako początki wypełniania ról życiowych i społecznych, studenckich, pracowniczych, kapłańskich, naukowych i papieskich.

Pontyfikat Jana Pawła II ukazany jest tyleż z perspektywy osobistej, co w kontekście jego wybitnego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale także Polski i świata.

Narracja jest wzbogacona dokumentami fotograficznymi i papieskimi cytatami, a także wspomnieniami świadków; pozwala gościom przeżyć proces kształtowania się osobowości Papieża i zrozumieć historyczne realia świata, w którym żył.

Wystawa skierowana jest do wszystkich: zarówno tych pamiętających Jana Pawła II, jak i tych urodzonych po jego śmierci. Cel to przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, jak również ukazanie korzeni i bogactwa jego istnienia i myśli.

Wystawa została przygotowana i udostępniona przez Centrum Myśli Jana Pawła II i zorganizowana z pomocą Instytutu Polskiego w Paryżu.

Wystawa będzie wyjątkowo nieczynna w sobotę 12 czerwca.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: PolskiFR.fr / fot. @Institutpolonais/FacebookW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104615 OSÓB