SWP

   Rosja
 2021-06-10 POLACY W MOSKWIE

W dniu 30 maja 2021 r. w Moskwie odbyła się impreza polonijna pt. „Polacy w Moskwie: historia i teraźniejszość”, zorganizowana przez Moskiewską Organizację Polonijną „Jedność» (prezes — pani dr Marina Łaktajewa) przy wsparciu ogólnorosyjskiego stowarzyszenia — Związku Organizacji Polskich „Jedność”.

Podczas imprezy wysłuchano wykładu dyrektora Muzeum Rzymsko-Katolickiej Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie dra Witalisa Zadwornego oraz wybitnego restauratora pana Władysława Riabowa. Uczniowie i nauczyciele moskiewskiej szkoły nr 324 „Ognisty Ptak” (Żar-Ptica) — partnera moskiewskiej „Jedności” – zorganizowali mały koncert. Zakończono wieczór degustacją dań kuchni polskiej.

Uczestnicy spotkania omówili plany na najbliższą przyszłość.


Tekst: Aleksander Sielicki,
prezes Związku Organizacji Polskich „Jedność”
Foto: Mikołaj Fedecki


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Aleksander Sielicki, RosjaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104675 OSÓB