SWP

   Litwa
 2021-06-10 KONKURS RECYTATORSKI "LATO W POEZJI"

9 czerwca 2021 roku w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu odbył się wirtualnie rejonowy konkurs recytatorski wśród uczniów klas początkowych pod hasłem „Lato w poezji“.

Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz uwrażliwienie na piękno obrazu lata w wierszach. Konkurs został zorganizowany przez koło metodyczne klas początkowych.

W konkursie udział wzięły polskie szkoły rejonu trockiego: Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach, Gimnazjum w Trokach, Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Lantwarowie oraz Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu. Ogólna liczba uczestników wynosiła 31 osób, które oceniała komisja konkursowa: Grażyna Paułauskienie – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu, Alina Kamilewicz – polonistka, była prezes ZPL w Połukniu; Maria Gołubowska – była starosta gminy Połuknia.

Jury miało bardzo trudne zadanie z wyłonieniem laureatów, gdyż poziom wszystkich uczestników konkursu był bardzo wysoki.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w PołukniuW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104482 OSÓB