SWP

   USA
 2021-06-10 Piknikowe zakończenie roku

Takiego zakończenia roku szkolnego w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II jeszcze nie było! Słoneczna pogoda pozwoliła spotkać się na Polance i na wesoło świętować początek wakacji. Oto relacja:

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Sacred Heart w New Britain, CT. Po niej wszyscy spotkali się na Polance Sokołów, aby podziwiać dostojnego poloneza w wykonaniu uczniów z klas 8. Po krótkich podziękowaniach Dyrekcji za wspólny rok szkolny wręczone zostały wyróżnienia, które otrzymali w tym roku:

  • Dyplom Ambasadora RP – Patrycja Lobeski 3 c, Michelle Prucnal 7 b, Julia Kraczka 8, Julia Wanke 9 a
  • Dyplom Prezesa CPSD – Olivia Grabek 8 b
  • Dyplom Dyrektora – Juliana Radziewicz 8 b
  • Nagrody Wychowaców Klas 8 – Clara Drag 8 a, Olivia Nowak 8 a, Adrian Sztachelski 8 b, Victoria Kania 8 c, Julia Lukaszczuk 8 c
  • Stypendium Mateusza Maciulewskiego – Patrick Kot 8 c.

Przedstawiciele klas 7 pożegnali swoich kolegów i koleżanki z klas 8. Nasi Absolwenci z kolei podziękowali nauczycielom za osiem lat nauki i pożegnali ze wzruszeniem szkołę. Zapewne wielu z nich spotkamy we wrześniu w klasach licealnych, ponieważ z naszą szkołą trudno się rozstać. Julia Bielski, tegoroczna absolwentka naszego liceum, wie o tym najlepiej – wyraziła to pięknie w utworze własnego autorstwa, który zaśpiewała podczas zakończenia roku. Występ szkolnej grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Annę Hayes zdecydowanie dodał barw tej wyjątkowej chwili. Następnie w poszczególnych klasach zostały wręczone świadectwa. Uczniowie dostali również bluzy z polskim orłem i logo szkoły w nagrodę za wytrwałość podczas tego trudnego roku. Rodzice, uczniowie i nauczyciele mieli ostatnią okazję zobaczyć się w tym roku i podziękować sobie nawzajem za sprostanie tegorocznym wyzwaniom podczas nauki zdalnej.

Po części oficjalnej nadszedł moment na wesołe świętowanie. Znana wszystkim niezastąpiona „drużyna Zieleniaka” zapewniła mnóstwo pyszności w przeróżnej postaci. Ponadto na dzieci, i nie tylko, czekały również lody, pop-corn, wata cukrowa, tatuaże, klaun wyczarowujący balonowe cudeńka, dmuchańce do zjeżdzania i skakania. Odbył się również mini-turniej tenisa stołowego oraz mecz siatkówki rodzice/nauczyciele kontra uczniowie.

Gorące podziękowania dla Polsko-Słowackiej Unii Kredytowej, która wsparła finansowo nasz piknik rodzinny. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Alex Zawadzki, któremu także serdecznie dziękujemy za radosne rytmy. Ukłony w stronę właścicieli „Zieleniaka”, którzy podjęli się obsługi tak dużego wydarzenia podczas nadal trwających obostrzeń w tym zakresie i wywiązali się z zadania na 6.

Koniec roku szkolnego oznacza jednocześnie początek wakacji – życzymy więc wszystkim dużo odpoczynku, słońca, wesołych przygód i bezpiecznego powrotu!

Do zobaczenia we wrześniu!!!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła IIW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104481 OSÓB