SWP

   Czarnogóra
 2021-06-11 DZIEŃ DZIECKA W PODGORICY

6 czerwca Ambasada RP w Podgoricy zorganizowała, w Młodzieżowym centrum „Don Bosko” na Koniku, spotkanie dzieci polonijnych z okazji ich święta.

W czasie tego spotkania wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach, malowaniu muszelek i flag w barwach narodowych Polski, a także grać w piłkę nożną, koszykówkę, biliard i inne różne gry. Dzieci chętnie brały też udział w grach i zabawach zorganizowanych przez wolontariuszy, korzystając do woli z ustawionych tam różnych urządzeń.

Nie obyło się bez kanapeczek, soczków i domowej pizzy. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do młodzieżowego cyrku, gdzie mogły zobaczyć różne akrobacje i żonglowanie.

W imieniu wszystkich dzieci i ich rodziców prezes Stowarzyszenia Polaków w Czarnogórze, Wanda J. Vujisić, podziękowała pani Monice Dmochowskiej /małżonce Ambasadora/ za tak wspaniałe zorganizowanie tego spotkania oraz za trud jaki włożyła w jego przygotowanie.

„Było świetnie, bawiliśmy się prawie do upadłego, to wspaniale spędzony dzień ...” - stwierdziły dzieci, które bardzo niechętnie wracały do domu.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Stowarzyszenie Polaków w CzarnogórzeW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104546 OSÓB