SWP

   Nowa Zelandia
 2021-06-11 OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W CHRISTCHURCH

16-go maja br. w Christchurch w Nowej Zelandii odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Patriotyczne Spotkanie Polonijne, podczas którego uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę Święta Konstytucji 3-go Maja oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Uroczystość tą zaszczycił swoją obecnością Pan Ambasador Grzegorz Kowal z Ambasady RP w Wellington, a uświetnił ją występ miejscowego zespołu Polonus - Polish Folk Dance Group Christchurch NZ.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Piotr Sawicki, Nowa ZelandiaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104410 OSÓB