SWP

   Litwa
 2021-06-16 Przedszkolaki z Mejszagoły – laureatami konkursu „Polska to dla mnie...”

Jesteśmy dumni i cieszymy się ogromnie, że dzieciaki z grupy „Krasnoludki” Żłobka-Przedszkola w Mejszagole zostały laureatami Międzynarodowego Konkursu „Polska to dla mnie...” zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Polonijną Agencję Informacyjną SWP z okazji 2 maja – Dnia Polonii i Polaków za Granicą.

6 czerwca 2021 r. odbyła się Wielka Gala Finałowa konkursu, gdzie zostało zaprezentowanych 40 laureatów. Wielkim zaskoczeniem oraz przyjemnością było zobaczyć naszych wychowanków, bo konkurencja była ogromna. Do konkursu zakwalifikowało się 1100 prac Polonii z całego świata. Do finału odebrano 216 pozycji, gdzie również trafiliśmy i my. I już to był dla nas wielki sukces. Z 216 prac zakwalifikowano do Gali koncertu 40 pozycji. Oglądając koncert, wielką niespodzianką było zobaczyć nasze kochane dzieci (bo komisja wcześniej nie podała wyników). Dzieciaki zaśpiewały piosenkę „My jesteśmy Polakami”. Tekst – autor nieznany, a melodię ułożyła pani od muzyki Edyta Staniulionienė.

Cały koncert można obejrzeć w podanym linku (występ naszych dzieci – 56 min 40 s) http://pai.media.pl/dzienpolonii2021/gala.php „Polskie Serca biją w nas i Polska Krew w nas płynie...”.

Serdecznie dziękujemy Szanownej Komisji za uznanie i przyznanie nagrody.


Żłobek-Przedszkole w Mejszagole


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: L24.ltW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321627 OSÓB