SWP

   Węgry
 2021-07-21 DELEGACJA MSZ W DOMU POLSKIM W BUDAPESZCIE

20-go lipca br. delegacja MSZ w osobie pana Zbigniewa Cioska zastępcy dyrektora Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą oraz pani Małgorzaty Michalczyk, głównego specjalisty ds. aspektów finansowych i merytorycznych projektów w Referacie ds. dotacji w Departamencie Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą wraz z panem Andrzejem Kalinowskim konsulem RP w Budapeszcie, odwiedziła Dom Polski im. Jana Pawła II oraz Kościół Polski w Budapeszcie.

Podczas spotkania z gospodarzami siedziby Stowarzyszenia Św. Wojciecha omówiono aktualną sytuację funkcjonowania organizacji oraz możliwości rozwoju i współpracy w najbliższej przyszłości.

Polscy goście m.in. odwiedzili także Ogólnokrajowy Samorząd Polski i jego instytucje, stowarzyszenia polonijne: KP pw. św. Wojciecha i PSK im. J. Bema oraz pozostającą w rozbudowie siedzibę ośrodka oświatowo-wychowawczego w Balatonboglár.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Stowarzyszenie Św. Wojciecha / Głos PoloniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321340 OSÓB