SWP

   Ukraina
 2021-07-21 Skrzynka charytatywna w Chmielnickim

Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią, w Chmielnickim Miejskim Związku Polaków Ukrainy powstał pomysł pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Na początku maja 2021 została ogłoszona zbiórka rzeczy dla dzieci z potrzebujących wielodzietnych rodzin. Akcja nazwana przez organizatorów "Skrzynką charytatywną" cieszy się dużym powodzeniem i cały czas trwa. W sierpniu wszyscy chętni mogą się włączyć składając podarunki w kancelarii szkolnej dla potrzebujących rodzin w trudnej sytuacji materialnej, oraz artykuły spożywcze dla starszych osób.

Specjalne podziękowania - za włączenie się do inicjatywy - przekazano pani Helenie Nazarowej oraz panu Oleksandrowi Smiszko.

Akcja zainicjowana przez Chmielnicki Miejski Związek Polaków Ukrainy pokazuje, że ktokolwiek nie znalazłby się w trudnej sytuacji, nie zostanie sam. Zachęcamy do dołączenia, nie bądźmy obojętni na potrzeby innych.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Chmielnicki miejski Związek Polaków UkrainyW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321502 OSÓB