SWP

   Czechy
 2021-07-21 KOLEJNY POLSKI CZWARTEK

Kolejnym koncertem w ramach „Polskich Czwartków” w prowadzonym przez SMP Klubie „Dziupla” był występ Mateusza Gawędy i Łukasza Stworzewicza.

Ich instrumentalny popis organizatorzy krótko scharakteryzowali jako „jazzowa magia”. Mateusz Gawęda grał na pianinie oraz keyboardzie, Łukasz Stworzewicz na perkusji. „Ich muzyka to radość wspólnego komponowania i interpretowania, ale także – co najmniej podwójny – przymus uczestnictwa i współpracy przy jej powstawaniu.” – zauważają organizatorzy wydarzenia z klubu „Dziupla”.

Koncert zorganizowano jako kolejny w ramach cyklicznej serii wydarzeń przepełnionych szeroko pojętą kulturą polską pod hasłem „Polskie czwartki”.

Dzięki temu, że projekt „Polskie Czwartki”, którego organizatorem jest Kongres Polaków w RC otrzymał wsparcie Funduszu Rozwoju Zaolzia, Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP wejście na koncerty organizowane w ramach „polskich czwartków” jest darmowe.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Zwrot.cz (indi)W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321299 OSÓB