SWP

   Liban


 2023-11-28 Wszystkich Świętych na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bejrucie

Zgodnie z tradycją, Ambasada RP w Bejrucie zorganizowała 1 listopada uroczystości z okazji Dnia Wszystkich Świętych na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bejrucie.

Ambasador Przemysław Niesiołowski, Konsul RP Aneta Ananicz i Attaché Obrony ppłk Mateusz Grzesiak wraz z przedstawicielami Polonii, personelem Ambasady RP w Bejrucie i Ambasady RP w Damaszku oraz kierownictwem Fundacji Fenicja św. Charbela modlitwą uczcili pamięć o spoczywających tu Polakach.

Na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bejrucie znajdują się m.in. mogiły Polaków, którzy przybyli do Libanu z Syberii wraz z Armią Gen. Andersa, działacze polonijni, wybitny architekt Karol Schayer, ks. Kamil Kantak autor „Dziejów uchodźstwa polskiego w Libanie 1943-1950”. Tablica upamiętniająca pobyt Hanki Ordonówny, która objęła opieką ok. 120 polskich sierot w drodze z Syberii do Libanu i która spędziła w Bejrucie ostatnie lata swego życia, zdobi centralną część nekropolii.

Zwyczajowo tego dnia złożono równiż kwiaty i zapalono znicze na grobach polskich żołnierzy pochowanych na Brytyjskim Cmentarzu Wojennym w Bejrucie.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952309 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×