SWP

   Maroko


 2023-11-28 Promocja języka polskiego podczas Dnia Języków w Rabacie

Prawie 300 osób odwiedziło polskie stoisko podczas Europejskiego Dnia Języków. Polska placówka była jedną z 7 ambasad i Instytutów Kultury państw Unii Europejskiej w Maroku biorących udział w projekcie realizowanym we współpracy z Delegaturą UE w Rabacie i EUNIC Rabat.

W niedzielę 29 października 2023 r. w budynku Instytutu Francuskiego w Rabacie, który był jednym z 4 ośrodków kultury państw UE goszczących uczestników, przy polskim stoisku promocyjnym gromadzili się młodzież oraz dorośli Marokańczycy zainteresowani językiem polskim oraz polską kulturą.

Odwiedzający mogli zdobyć informacje o naszym kraju, uczestniczyć w interaktywnych grach edukacyjnych pozwalających zapoznać się z językiem polskim oraz otrzymać materiały promocyjne o Polsce. Mieli także możliwość uzyskania informacji o możliwości studiowania j. polskiego w Maroku, udzielanych przez polską lektorkę, prowadzącą naukę tego języka na Uniwersytecie w Rabacie.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest w Rabacie od 2019r. Jego celem jest pokazywanie i promowanie językowej różnorodności w krajach UE, promowanie nauki języków obcych, kultur oraz wzajemnego zrozumienia między narodami. Jest to inicjatywa, która powstała w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i Komisji Europejskiej.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: gov


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952355 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×