SWP

   Rosja
 2019-01-11 BOŻE NARODZENIE W SANKT PETERSBURGU

26 grudnia w Petersburgu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczne.
Spotkanie odbyło się w odświętnie przystrojonej sali z obrazami autorstwa Wery Śliwowskiej o tematyce bożonarodzeniowej.
Goście obejrzeli prezentację ze świątecznymi życzeniami Kongresu Polaków Petersburga od organizacji polonijnych Rosji i świata.
Kwartet muzyczny pod dyrekcją Konstantina Markowskiego zadbał o wyjątkową, świąteczną atmosferę i zaprezentował zarówno utwory klasyczne jak i tradycyjne kolędy.

Przy nastrojowych dźwiękach goście własnoręcznie dekorowali ozdoby świąteczne, po czym zebrali się przy symbolicznym żłobku, gdzie wszyscy zostali przywitani przez przewodniczącą Kongresu Polaków Petersburga, Liliję Shyshko i ks. katolickiej parafii Matki Bożej Karmelickiej w Gatczynie, Arkadiusza Grabowskiego.

Chór "Polskie kwiaty" śpiewał polskie kolędy.
Tradycyjne łamanie się opłatkiem i wzajemne, ciepłe życzenia napełniły wieczór atmosferą polskiego domu.

Tańczący flashmob zorganizowała Diana Dubako.
Spotkanie zorganizowała i prowadziła Shyshko Liliya.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Kongres Polaków w Sankt Petersburgu
Zdjęcia Eugeniusz MartynowiczW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104354 OSÓB